Poradnik

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Gęste i zdrowe włosy są marzeniem wielu z nas. Niestety, często są cienkie, słabe lub nadmiernie wypadają. Bywa, że sami przyczyniamy się do ich złej kondycji przez niewłaściwą pielęgnację, nieodpowiednio zbilansowaną dietę. Szukamy ratunku w aptece, a stosowane zewnętrznie preparaty, które mają stymulować porost włosów, niekiedy mogą szkodzić – przesuszać skórę głowy, obciążać włosy. Co zrobić, żeby włosy zaczęły szybciej rosnąć? Jak sprawić, że były piękne i stały się powodem do dumy?

Z życia włosa
Włosy rosną średnio 1 cm miesięcznie i u większość z nas osiągają maksymalną długość 70 cm. Ich naturalny cykl wzrostu powtarza się 20–30 razy w ciągu życia (średnio co 3-4 lata). Składają się na niego trzy fazy: faza wzrostu (anagen), faza przejściowa (katagen) i faza spoczynku (telogen). Pierwsza faza, czyli wzrostu, obejmuje najwięcej włosów (znajduje się w niej około 90 procent włosów) i trwa najdłużej – od 2 do 6–8 lat. Podczas drugiej fazy, trwającej około dwóch tygodni, kończy się wzrost włosa, który zaczyna przygotowywać się do wypadnięcia. W ostatniej fazie (od 2 do 4 miesięcy) mieszek włosowy znajduje się w stanie spoczynku. Następnie mieszek znów się uaktywnia i tworzy nowy włos.

Powody do zmartwienia
Przeciętny człowiek ma na głowie średnio 150 tys. włosów. Jeśli dziennie tracisz ich od 50 do 100, mieścisz się normie i nie ma powodów do zmartwień. Gdy widzisz, że coraz więcej włosów zaczyna wypadać, na skórze głowy pojawiają się przerzedzenia, zakola, musisz się zacząć uważnie obserwować i zastanowić się, co może być przyczyną i co zrobić na szybszy porost włosów.

Znajdź gabinet

Choroby i złe nawyki
Według specjalistów jest około 200 przyczyn nadmiernego wypadania włosów, 30 z nich powoduje choroby. Wśród nich są schorzenia autoimmunologiczne, takie o podłożu hormonalnym, jak niedoczynność tarczycy czy choroba Hashimoto, choroby dermatologiczne, przykładowo łuszczyca, grzybica, łupież czy też łojotokowe zapalenie skóry głowy, a także anemia i choroby zakaźne.

Włosy słabną, chorobliwie wypadają lub rosną w bardzo wolnym tempie również z wielu innych powodów, choćby długotrwałego stresu, złej diety, słabej przyswajalności mikroelementów, reakcji na niektóre leki, źle dobranej pielęgnacji, zbyt ścisłego ich związywania albo upinania.

Prawidłowy wzrost
Włosy każdemu z nas rosną w różnym tempie, a te różnice wynikają m.in. z uwarunkowań genetycznych, z fizjologii. Co zrobić na porost włosów? By włos wyrósł zdrowy, lśniący i elastyczny, musi być odpowiednio odżywiany. Liczy się ukrwienie cebulki, bo to naczynia krwionośne dostarczają składniki odżywcze. Ważne jest także właściwe natłuszczenie przez gruczoły łojowe, bo dzięki temu włosy się nie łamią i są dobrze nawilżone. Przesuszone nie tylko się kruszą i rozdwajają na końcach, lecz również stają się słabe.

Nowoczesne rozwiązania
Co zrobić, żeby włosy były grubsze i szybciej rosły? Najlepiej sięgnąć po innowacyjne metody, które zagwarantują, że włosy będą się pięknie prezentować.

Znajdź gabinet

Peptydowa terapia DR.CYJ Hair Filler to nie tylko bogata formuła 7 peptydów oraz kwasu hialuronowego. Zastosowano w niej także nowoczesną opatentowaną technologię Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”. Jest to przełom w sposobie dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze głowy, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Od pierwszego zabiegu
Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie, a kolejne stymulują porost włosów. Spektakularne efekty widać po 2 miesiącach. Peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Połączenie peptydów z kwasem hialuronowym powstrzymuje wypadanie włosów, skutecznie walczy z łysieniem, korzystnie wpływa na porost włosów. Dzięki pobudzonemu krążeniu i lepszemu ukrwieniu skóry głowy po zabiegu włosy odrastają grubsze, gęstsze. Preparat rewitalizuje mieszki włosowe, dodatkowo pielęgnuje skórę głowy. Jest całkowicie bezpieczny i nie daje skutków ubocznych.

Przestań się zamartwiać, co zrobić, żeby szybciej rosły włosy. Dzięki peptydowej terapii DR.CYJ Hair Filler pozbędziesz się problemu w szybki i  sprawdzony sposób.