Poradnik

Jak przyspieszyć porost włosów

Włosy odzwierciedlają kondycję naszego organizmu. Gdy chorujemy, żyjemy w ciągłym stresie, źle się odżywiamy, możemy mieć z nimi problemy. Zaczną wypadać, staną się osłabione i na pewno nie będą nas zdobić. Dziś na takie kłopoty mamy innowacyjną kurację – szampon i odżywkę DR. CYJ, czyli peptydową terapię domową, która wzmocni i zregeneruje włosy oraz powstrzyma ich wypadanie. Twoje włosy znów będą powodem do dumy.

Przeciętny człowiek ma na głowie średnio 150 tys. włosów. Jeśli dziennie tracisz 50-100 włosów, mieścisz się normie i nie masz się czym martwić.

Gdy jednak proces wypadania włosów wyraźnie narasta i zaczynasz obserwować na skórze głowy przerzedzenia, zakola, nie zwlekaj, tylko podejmij działania, które powstrzymają te straty i przyspieszą porost nowych włosów.

Włos dzieli się na trzy

A dokładnie, to w jego życiu wyróżnia się trzy etapy, które cyklicznie się powtarzają. Najpierw jest okres wzrostu, który trwa od 2 do 6 lat i wtedy w ciągu miesiąca włosy rosną średnio o 1 cm. W fazie wzrostu znajduje się około 85 proc. wszystkich włosów. W kolejnym etapie, czyli w ciągu 2-3 tygodni wzrost zostaje zahamowany, a cebulka włosowa stopniowo zanika. Na koniec korzeń włosa rogowacieje i w każdej chwili może wypaść – następuje to w okresie 2-4 miesięcy.

Zdrowy włos, czyli jaki?

Włosy rosną w różnym tempie, a te różnice najczęściej wynikają z uwarunkowań genetycznych. By włos wyrósł zdrowy, lśniący i elastyczny, musi być odpowiednio odżywiany. Tu liczy się ukrwienie cebulki, bo to naczynia krwionośne dostarczają składniki odżywcze. Ważne jest także właściwe natłuszczenie przez gruczoły łojowe, bo dzięki temu włosy się nie łamią i są dobrze nawilżone. Przesuszone nie tylko się kruszą i rozdwajają na końcach, lecz również stają się słabe, a proces ich wzrostu zostaje zaburzony, co może prowadzić do nadmiernej utraty włosów.

Jak dbać o włosy, by szybko rosły?

Dbanie o zdrowie włosów najlepiej zacząć od odpowiednio dobranej, codziennej pielęgnacji w domu. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków wzmacniających włosy, możemy cieszyć się ich pięknym oraz zdrowym wyglądem.

Dlatego warto sięgnąć po nowoczesne produkty do pielęgnacji, takie jak np. szampon i odżywka przeciw wypadaniu włosów DR.CYJ, których formuła wykorzystuje peptydy biomimetyczne. Regularnie stosowana kuracja DR.CYJ nie tylko odżywia, wzmacnia i regeneruje włosy, ale także zatrzymuje łysienie i stymuluje porost nowych włosów. Sprawia, że odzyskują kondycję, lepiej rosną i świetnie wyglądają!