Poradnik

Jak przyspieszyć porost włosów

Włosy odzwierciedlają kondycję naszego organizmu. Gdy chorujemy, żyjemy w ciągłym stresie, źle się odżywiamy, możemy mieć z nimi problemy. Zaczną wypadać, staną się osłabione i na pewno nie będą nas zdobić. Dziś na takie kłopoty jest innowacyjne rozwiązanie. DR. CYJ Hair Filler to peptydowa kuracja, która przyspieszy ich porost – znów będą powodem do dumy.

Przeciętny człowiek ma na głowie średnio 150 tys. włosów. Jeśli dziennie tracisz 50-100 włosów, mieścisz się normie i nie masz się czym martwić.

Gdy jednak proces wypadania włosów wyraźnie narasta i zaczynasz obserwować na skórze głowy przerzedzenia, zakola, nie zwlekaj, tylko podejmij działania, które powstrzymają te straty i przyspieszą porost nowych włosów.

Włos dzieli się na trzy

A dokładnie, to w jego życiu wyróżnia się trzy etapy, które cyklicznie się powtarzają. Najpierw jest okres wzrostu, który trwa od 2 do 6 lat i wtedy w ciągu miesiąca włosy rosną średnio o 1 cm. W fazie wzrostu znajduje się około 85 proc. wszystkich włosów. W kolejnym etapie, czyli w ciągu 2-3 tygodni wzrost zostaje zahamowany, a cebulka włosowa stopniowo zanika. Na koniec korzeń włosa rogowacieje i w każdej chwili może wypaść – następuje to w okresie 2-4 miesięcy.

Znajdź gabinet

Zdrowy włos, czyli jaki?

Włosy rosną w różnym tempie, a te różnice najczęściej wynikają z uwarunkowań genetycznych. By włos wyrósł zdrowy, lśniący i elastyczny, musi być odpowiednio odżywiany. Tu liczy się ukrwienie cebulki, bo to naczynia krwionośne dostarczają składniki odżywcze. Ważne jest także właściwe natłuszczenie przez gruczoły łojowe, bo dzięki temu włosy się nie łamią i są dobrze nawilżone. Przesuszone nie tylko się kruszą i rozdwajają na końcach, lecz również stają się słabe, a proces ich wzrostu zostaje zaburzony, co może prowadzić do nadmiernej utraty włosów.

Jak dbac o włosy, by szybko rosły?

Stosowane zewnętrznie preparaty, które mają stymulować porost włosów nie zawsze pomagają. Źle dobrane mogą szkodzić – przesuszać skórę głowy, obciążać włosy – efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler polega na nowoczesnej opatentowanej technologii Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”. Jest to przełom w sposobie dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Pierwszy zabieg natychmiast hamuje wypadanie włosów, a kolejne stymulują odrastanie nowych. Spektakularne efekty widać po 2 miesiącach. Peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Wyjątkowe połączenie składników

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler została opracowana z myślą o osobach, które chcą mieć gwarancję, że włosy im szybko odrosną. Połączenie peptydów z kwasem hialuronowym powstrzymuje wypadanie włosów, skutecznie walczy z łysieniem, przyspiesza porost włosów. Dzięki pobudzonemu krążeniu i lepszemu ukrwieniu skóry głowy po zabiegu włosy odrastają grubsze, gęstsze. Preparat rewitalizuje mieszki włosowe, dodatkowo pielęgnuje skórę głowy. Jest całkowicie bezpieczny i nie daje skutków ubocznych.