Poradnik

Łysienie androgenowe – innowacyjna terapia

Narzekają na nie i mężczyźni, i kobiety. Łysienie androgenowe jest jedną z częstszych przyczyn wypadania włosów. Co robić, by mu zapobiec, gdzie szukać pomocy i czy można jeszcze marzyć o pięknej, bujnej czuprynie? Nowoczesny preparat DR.CYJ sprawia, że kłopoty z włosami znikają.

Każdy z nas ma średnio 100–150 tysięcy włosów na głowie, co oznacza, że na centymetr kwadratowy skóry przypada od 200 do 300 włosów.  Codziennie tracimy 50-100 włosów i jest to normalne zjawisko, związane z ich naturalnym cyklem wzrostu. Kłopoty zaczynają się, gdy systematycznie wypada ich coraz więcej, a na skórze głowy pojawiają się wyraźne prześwity.

Czy to łysienie androgenowe?

Rodzajów łysienia jest wiele, podobnie jak i jego przyczyn. Najczęściej występującym jest łysienie androgenowe. Mówimy o nim wtedy, gdy następuje stopniowa utrata włosów, która zaczyna się od skroni. Początkowe objawy łysienia androgenowego to pojawiające się na czubku głowy płytkie zakola, które powoli coraz bardziej się pogłębiają. Z czasem na głowie zostają włosy z tyłu i po bokach.

Znajdź gabinet
Hormony,  choroba lub spadek po rodzicach

Za głównego winowajcę łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet uważa się obecność męskich hormonów płciowych. Jego nadmiar w organizmie źle oddziałuje na mieszki włosowe, które zaczynają zanikać. U pań z kolei nie tylko za wysokie stężenie hormonów męskich, ale także zbyt niskie stężenie hormonów żeńskich może powodować wypadanie włosów. Damskie łysienie androgenowe bywa także spowodowane chorobami nowotworowymi jajników czy zespołem policystycznych jajników. Niektóre z osób cierpiących na łysienie androgenowe mogły odziedziczyć taką skłonność po rodzicach.

Naturalna terapia w nowoczesnym ujęciu

Prace nad preparatem, który skutecznie pomoże osobom z problemem łysienia androgenowego trwały ponad 10 lat. Ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła siedmiu rewolucyjnych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler polega nie tylko na unikalnym doborze składników preparatu, ale również na nowej opatentowanej technologii Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – “Sustained Release Technology”.

Bez długiego czekania na rezultaty

Już po pierwszym zabiegu wypadanie włosów zostaje zahamowane, kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać po dwóch miesiącach. Zabieg polegający na wykonaniu serii wkłuć trwa około 30 minut. W jego trakcie jest podawany skoncentrowany preparat. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
Peptydowa terapia włosów to cztery zabiegi w odstępach co dwa tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.