Poradnik

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to przykra i krępująca dolegliwość. Dla wielu kobiet i mężczyzn jest to prawdziwy życiowy dramat. Jakie są jego przyczyny i jak możemy wzmocnić słabe włosy?

Wydaje nam się, że właściwie dbamy o włosy: często je myjemy, pielęgnujemy odżywkami i maseczkami, chronimy przed promieniowaniem UV, regularnie podcinamy. A mimo to wychodzą na potęgę i to przez cały rok.

Szkodliwy nadmiar

Czasami zbyt intensywne, źle dobrane środki do pielęgnacji szkodzą, a nie pomagają włosom. Kiedy każdego dnia są myte w za gorącej wodzie, a potem suszone gorącym powietrzem z suszarki, układane lokówką lub prostowane prostownicą, ich struktura jest stopniowo osłabiana, co przyczynia się do coraz szybszej utraty włosów. Tapirowanie, zbyt ciasne wiązanie czy spinanie włosów, rozczesywanie na siłę, czyli wszelkie mechaniczne uszkodzenia, także mogą się przyczynić do łysienia.

Zła dieta

Jesteś tym, co jesz – w tym popularnym powiedzeniu jest sama prawda. Jeśli twoja codzienna dieta jest niewłaściwa, nie dziw się, że tracisz włosy. Także palenie papierosów powoduje odkładanie się toksyn w organizmie. Z kolei picie w dużych ilościach mocnej kawy czy herbaty niweluje działanie witamin, niezbędnych w procesach przyswajania składników mineralnych potrzebnych do budowy włosów.

Choroby, leki, stres

Cały szereg chorób może powodować wypadanie włosów. Są to m.in. choroby zakaźne czy ogólnoustrojowe, w tym nadczynność i niedoczynność tarczycy. Powodem łysienia może być również grzybica skóry głowy, która objawia się plackowatymi ogniskami pozbawionymi włosów. Łysienie polekowe pojawia się w wyniku stosowania m.in. leków cytostatycznych i immunopresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych, stosowanych w chorobach serca oraz środków antykoncepcyjnych. Codzienny stres także wpływa na stan włosów, jego konsekwencje są długoterminowe. Za to nagły, silny stres powoduje znaczącą utratę włosów w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu.

Skuteczna pielęgnacja

Pielęgnacja przeciw wypadaniu włosów DR.CYJ wykorzystuje nowoczesne składniki aktywne – peptydy biomimetyczne, które naśladują cząstki naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Dzięki regularnemu stosowaniu poprawia kondycję włosów oraz skóry głowy, wzmacniając je i hamując wypadanie.

Efekty nie do przecenienia

Pielęgnacja domowa przeciw łysieniu – szampon i odżywka DR.CYJ – ma dobroczynne działanie na włosy i skórę głowy:

  • regeneruje i wzmacnia słabe włosy,
  • powstrzymuje łysienie,
  • stymuluje odrost włosów,
  • pielęgnuje skórę głowy.