Poradnik

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to przykra i krępująca dolegliwość. Dla wielu kobiet i mężczyzn jest to prawdziwy życiowy dramat. Nowoczesna terapia preparatem DR.CYJ Hair Filler nie tylko powstrzymuje utratę włosów, ale przede wszystkim stymuluje wzrost nowych. Dzięki pobudzonemu krążeniu i lepszemu ukrwieniu skóry głowy włosy stają się grubsze i gęstsze.

Wydaje nam się, że właściwie dbamy o włosy: często je myjemy, pielęgnujemy odżywkami i maseczkami, chronimy przed promieniowaniem UV, regularnie podcinamy. A mimo to wychodzą na potęgę i to przez cały rok.

Szkodliwy nadmiar

Czasami zbyt intensywne, źle dobrane środki do pielęgnacji szkodzą, a nie pomagają włosom. Kiedy każdego dnia są myte w za gorącej wodzie, a potem suszone gorącym powietrzem z suszarki, układane lokówką lub prostowane prostownicą, ich struktura jest stopniowo osłabiana, co przyczynia się do coraz szybszej utraty włosów. Tapirowanie, zbyt ciasne wiązanie czy spinanie włosów, rozczesywanie na siłę, czyli wszelkie mechaniczne uszkodzenia, także mogą się przyczynić do łysienia.

Zła dieta

Jesteś tym, co jesz – w tym popularnym powiedzeniu jest sama prawda. Jeśli twoja codzienna dieta jest niewłaściwa, nie dziw się, że tracisz włosy. Także palenie papierosów powoduje odkładanie się toksyn w organizmie. Z kolei picie w dużych ilościach mocnej kawy czy herbaty niweluje działanie witamin, niezbędnych w procesach przyswajania składników mineralnych potrzebnych do budowy włosów.

Znajdź gabinet

Choroby, leki, stres

Cały szereg chorób może powodować wypadanie włosów. Są to m.in. choroby zakaźne czy ogólnoustrojowe, w tym nadczynność i niedoczynność tarczycy. Powodem łysienia może być również grzybica skóry głowy, która objawia się plackowatymi ogniskami pozbawionymi włosów. Łysienie polekowe pojawia się w wyniku stosowania m.in. leków cytostatycznych i immunopresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych, stosowanych w chorobach serca oraz środków antykoncepcyjnych. Codzienny stres także wpływa na stan włosów, jego konsekwencje są długoterminowe. Za to nagły, silny stres powoduje znaczącą utratę włosów w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu.

Przełomowa terapia

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler proponuje zupełnie nowy sposób dostarczania substancji aktywnych do skóry głowy. Seria mikronakłuć przekazuje minimalną dawkę skoncentrowanego preparatu, która jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty są widoczne po 2 miesiącach.
Peptydowa terapia włosów wymaga jedynie od 2 do 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Efekty nie do przecenienia

Preparat DR.CYJ Hair Filler ma wszechstronnie dobroczynne działanie na włosy i skórę głowy:

  • powstrzymuje wypadanie włosów
  • skutecznie walczy z łysieniem
  • przyspiesza odrost włosów
  • pogrubia i zagęszcza włosy
  • pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
  • rewitalizuje mieszki włosowe
  • pielęgnuje skórę głowy
  • wzmacnia włosy przed i po przeszczepie